Nasz żłobek sprawuje opiekę nad dziećmi w wieku od 1 roku do 2,5 lat.

Z myślą o naszych najmłodszych tworzymy przyjazne dzieciom pomieszczenia, w których mogą czuć się swobodnie i bezpiecznie.

Zwracmy szczególną uwagę na okazywanie dziecku szacunku i zaspokajanie jego wszelkich potrzeb.

Najważniejsze jest dla nas bezpieczeństwo każdego dziecka.

Opieka nadz dziećmi

Dzieci w naszym żłobku objęte są szczególną troską przez nasze wykwalifikowane opiekunki, które zajmują się najmłodszymi z zaangażowaniem, życzliwością i poświęceniem. Naszym celem jest stworzenie dzieciom miejsca spokojnego i ciepłego, w którym będą mogły bezpiecznie i miło spędzić czas podczas nieobecności swoich rodziców.

Bezpieczeństwo w naszym żłobku

• wszystkie materiały użyte do wykończenia sal dydaktycznych oraz pozostałych pomieszczeń w Dolinie Odkrywców posiadają certyfikaty i atesty, i są przystosowane do użytkowania przez dzieci
• tworzymy kąciki zabaw tematycznych i edukacyjnych, posiadamy zabawki edukacyjne od renomowanych producentów
• zatrudniamy odpowiedzialne i doświadczone opiekunki, przeszkolonew zakresie udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej
• prowadzimy karty obserwacji każdego dziecka
• nasz lokal spełnia wymogi straży pożarnej i sanepidu
• wszystkie kaloryfery posiadają osłony chroniące przed poparzeniem lub uderzeniem
•meble dostosowane są do wysokości dzieci
• dywany, materacyki i pufy zapewniają miłą przestrzeń do zabaw
•systematyczne sprzątanie, mycie i dezynfekcja powierzchni oraz zabawek zapewniają odpowiednią higienę
• nasz plac zabaw jest zabezpieczony do potrzeb najmłodszych i odpowiednio ogrodzony
• kolory w żłobku i sposób wyposażenia silnie wpływają na psychikę i rozwój dziecka; z tego powodu staramy się aranżować wnętrza naszych sal tak, aby zbyt duża ilość kolorów i bodźców nie rozpraszała ich uwagi.

Zajęcia ruchowe

Różnego rodzaju zajęcia ruchowe są dla maluszków najlepszą zabawą. Dzięki nim maluchy rozwijają swój zmysł równowagi, koordynacji ruchowej, kształtując jednocześnie twórcze myślenie i wrażliwość na świat. Zachęcanie do aktywności wspomagamy zbilansowanym odżywianiem, opracowanym przez dietetyków specjalnie dla naszych podopiecznych. Zajęcia ruchowe prowadzimy w naszych salach, a także na naszym pobliskim, prywatnym placu zabaw.

Zajęcia w ramach czesnego i zajęcia dodatkowe

Wybierając nasz żłobek dajecie Państwo swojemu dziecku szansę na poznawanie języków obcych już od najmłodszych lat. W cenie czesnego codziennie poświęcamy część czasu na zabawy językowe, głównie w języku angielskim - prowadzone są zarówno przez nauczycieli z zewnątrz, jak i anglojęzyczne opiekunki. Oprócz tego prowadzone są dla dzieci zajęcia taneczno-rytmiczne, zajęcia muzyczne (Gordonki), kreatywne zajęcia plastyczne, zajęcia sensoryczne, terapia dotyku, teatrzyki, koncerty, warsztaty, spotkania okolicznościowe i świąteczne. Nad rozwojem dzieci czuwa również logopeda.

Jedzenie

Jedną z naszych misji jest dbanie o to, by dzieci jadły u nas zdrowo. Korzystamy z usług sprawdzonego przez nasze partnerskie przedszkole kateringu. Dbamy, by dzieci codziennie miały pod ręką warzywa, owoce, zdrowe napoje.

Mozliwy jest wybór odpowiedniej diety.

Ramowy rozkład dnia

7:30 - 9:00
powitanie dzieci, zabawy dowolne, przygotowanie do śniadania, mycie rączek
9:00 - 9:30
śniadanie, nauka samodzielnego jedzenia, toaleta po śniadaniu (edukacja nocnikowa)
9:30 - 10:30
poranna gimnastyka/zabawy dowolne/zajęcia dodatkowe
10:30 - 11:45
zabawy ruchowe na świeżym powietrzu (w zależności od pogody), zabawy edukacyjne, zabawy relaksacyjne, czytanie bajek, zabawy przy muzyce
11:45 - 12:15
przygotowanie do 1 dania obiadu, nauka samodzielnego spożywania posiłku (zupa), toaleta po obiedzie
12:15 - 14:00
poobiednia drzemka i relaks dzieci
14:00 - 14:45
przygotowanie do 2 dania obiadu, nauka samodzielnego spożywania posiłku, toaleta po obiedzie (dzieci ponownie uczą się siadać na nocniczku)
14:45 - 15:30
zabawy rozwijające mowę i myślenie: śpiewanie piosenek, nauka rymowanek i wyliczanek, zabawy paluszkowe, zabawy językowe
15:30 - 16:00
podwieczorek
16:00 - 18:00
zabawy plastyczne/zabawy dowolne/wyjście na plac zabaw

Jak przygotować wyprawkę do żłobka

Maluchy w naszym żłobku powinny mieć przygotowaną odpowiednią wyprawkę:
• pieluszki jednorazowe
• ubrania i bielizna na zmianę (2 komplety)
• piżamę dwuczęściową
• buciki na zmianę na podeszwie antypoślizgowej i z usztywnieniem w zapiętku
• śliniaczek nieprzemakalny
• szczoteczkę, pastę i kubek do zębów
• ręcznik
• kocyk lub kołdrę, prześcieradło, poduszkę, pościel
• krem (z filtrem UV lub ochronny tłusty - zależnie od pory roku)
• krem przeciw odparzeniom
• smoczek z łańcuszkiem i zapinką, jeśli dziecko korzysta (2 szt.)
• ulubiona przytulanka dziecka, jeżeli dziecko jest przyzwyczajone do zasypiania z nią

Przedmioty należące do dziecka muszą być podpisane.

Jak przygotować dziecko na pójście do żłobka

Przede wszystkim warto ćwiczyć z dzieckiem rozstania i powroty. Można robić to poprzez zabawę - zostawiając malucha w pokoju z opiekunem, i wychodząc w tym czasie do drugiego pokoju. Zawsze należy opowiedzieć wcześniej dziecku, co się za chwilę wydarzy. Wracając do pokoju, warto pochwalić dziecko za to, że grzecznie czekało.

Nie należy wymykać się pod nieuwagę dziecka. Maluch bardzo szybko zorientuje się, że mamy lub taty nie ma, a to wywoła w nim silny stres. Taka metoda prowadzi do coraz trudniejszych rozstań. Przed wyjściem zawsze należy powiedzieć dziecku, dokąd się wychodzi, i kiedy się wróci (np. po obiedzie lub podwieczorku). Nie należy oszukiwać dziecka mówiąc "niedługo wrócę", jeżeli zamierza się je odebrać za kilka godzin.

Zanim maluch przyjdzie do żłobka, rodzice powinni opowiedzieć dziecku o tym miejscu. Nie warto koloryzować, wprowadzając dziecko w stan ekscytacji. Należy trzymać się rzeczywistych faktów, by maluch nie odczuł rozczarowania. Warto mówić, że w żłobku będą nowi koledzy i koleżanki, panie opiekujące się dziećmi, nowe zabawki, którymi można się pobawić. Należy uprzedzić dziecko, że musi czekać w żłobku do powrotu rodzica z pracy.

Przed przyjściem do żłobka warto przyzwyczajać dziecko do rytmu dnia placówki żłobkowej

Wiemy, jak ważny jest początkowy okres adaptacji w żłobku. W czasie adaptacji dziecko przebywa w placówce z rodzicem, poznaje nowe ciocie, inne dzieci jak również rytm dnia w żłobku. W czasie kiedy rodzic jest z dzieckiem na adaptacji, staramy się odpowiadać na wszelkie pytania rodzica, pomagać maluchowi we wdrożeniu do życia żłobkowego i zachęcać do wspólnej zabawy. Organizujemy również spotkania ,,wsparcia" z innymi rodzicami żłobkowymi, zwłaszcza z tymi ,,zaadaptowanymi" w celu wymiany doświadczeń.

Rekrutacja

Nasz żłobek prowadzi całoroczną rekrutację, w miarę dostępnych miejsc.

Oferujemy elastyczne godziny przebywania dziecka w żłobku, od poniedziałku do piątku w godzinach od 7.30 do 18.00, przez cały rok. Żłobek jest nieczynny w dni ustawowo wolne od pracy.

Przy podpisywaniu umowy damy Państwu ankietę z pytaniami dotyczącymi dziecka. Jest to ankieta, w której poprosimy o informacje dotyczące rodziców lub opiekunów dziecka, oraz o informacje o Państwa dziecku, na przykład: ulubione potrawy, wszelkie alergie, przyjmowane leki, ulubione zabawki, zabawy, zwierzęta, imiona członków rodziny itd. Wszystkie te informacje pomogą nam jak najszybciej poznać Państwa dziecko i pomogą w lepszej adaptacji i pozytywnym zakończeniu procesu rekrutacji.

Po przeprowadzonej rozmowie z dyrektorem, podpisaniu umowy, wypełnieniu ankiety oraz wpłacie wpisowego, Państwa dziecko zostanie umieszczone na liście dzieci żłobkowych.